eCITY BOAT

Rejsy po Motławie z przewodnikiem

Rejsy wycieczkowe po Motławie z przewodnikiem

Gdańsk to bezsprzecznie jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i niekwestionowana Duma Pomorza. Nie należy się więc dziwić, że rok rocznie do stolicy Województwa Pomorskiego zjeżdżają tłumy turystów, chcących poznać bogatą ofertę miasta. Gdańsk, ze względu na dostęp do morza, ma bowiem do zaoferowania mnóstwo niecodziennych atrakcji, o które trudno w innych miastach Polski.

Jedną ze szczególnie polecanych w ostatnim czasie opcji na spędzenie czasu w Gdańsku jest wynajem łodzi i zwiedzanie miasta od strony wody. Wypożyczalnia łodzi Boat & Bike gwarantuje najwyższą jakość usług w tej dziedzinie. Wynajmując łódź można zobaczyć najważniejsze punkty miasta z zupełnie innej perspektywy. Bardzo ciekawą i rekomendowaną opcją jest wynajem łodzi z doświadczonym przewodnikiem. Będąc w Gdańsku warto bowiem zapoznać się z jego bogatą historią i zabytkami, a powszechnie wiadomo, że nikt lepiej nie przekaże wiedzy na temat okolicy niż posiadający niezwykłą wiedzę, doświadczony przewodnik. Wynajem łodzi z przewodnikiem jest doskonałą alternatywą dla standardowego zwiedzania okolicy i z pewnością zostanie w pamięci na długo.

Opcji wynajmu łodzi jest kilka, jednak szczególnie rekomendowany jest 1,5 godzinny rejs dla 7 osób na łodziach eCITY Boat. Są to solarne katamarany napędzane silnikiem elektrycznym. Literka e przed słowem City oznacza, że do ich budowy użyto najnowszych, eko-technologii, co z pewnością jest wielkim plusem dla wszystkich zwolenników ochrony środowiska. Dzięki zastosowaniu tychże technologii łodź jest niezwykle cicha, a ponadto nie wydziela żadnych szkodliwych spalin. eCITY Boat wyposażona jest w bardzo wygodne siedzenia z poduszkami czy kocami. Na pokładzie dostępny jest również minibarek, który z pewnością bardzo umili czas co poniektórym osobom. Doświadczeni pracownicy zadbają natomiast o to, aby goście czuli się na pokładzie bezpiecznie i miło spędzili czas.

Rejsy po Śródmieściu Gdańska – Trasy zwiedzania

koszt 1490 zł  90 minut dla grupy 7 osobowej 

Możliwość dołączenia drugiej grupy z mikroportami na pokładzie

Decydując się na wybór rejsu z przewodnikiem jest kilka opcji zwiedzania do wyboru. Dostępne są trzy trasy.

Pierwsza z nich rozpoczyna swój bieg przy restauracji Miasto Aniołów, tuż przy Motławie, a kończy przy Przystani Zielony Most. Opcja ta nie zakłada wysiadania z łodzi, wszystkie atrakcje będą więc dostępne z poziomu pokładu. Czas rejsu wynosi w tym przypadku około 90 minut.

Druga trasa swój początek ma na osławionej Wyspie Spichrzów, która w ostatnich latach przeszła gruntowną rewitalizację i stała się prawdziwą dumą miasta. W przypadku tej trasy niewątpliwą atrakcją jest wpłynięcie na teren Stoczni Gdańskiej, w której w latach 80. ubiegłego wieku wydarzyły się kluczowe dla obrazu dzisiejszej Polski wydarzenia. Czas zwiedzania na tej trasie to około 120 minut – koszt 1900 zł

W ofercie znajduje się także trzecia trasa, która swój bieg rozpoczyna przy Przystani Żabi Kruk. Jest to opcja zakładająca około 60 minutowy rejs oraz 30 minutowy spacer, który odbywa się wzdłuż bastionów na Przystani Kamienna Grobla.

W trakcie rejsów możliwe jest poznanie i odwiedzenie największych atrakcji Gdańska, do których z całą pewnością można zaliczyć takie punkty na mapie jak Wyspa Spichrzów, Żuraw, Stocznia Gdańska, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Sołdek czy też różnego rodzaju istotne Bramy, takie Brama Zielona, Brama Świętojańska, Brama Straganiarska czy Brama Krowia.

Komfortowa Łódź eCITY Boat

7 miejsc na pokładzie

Zaplanuj zwiedzanie Gdańska na wodzie i zabierz na pokład 8 osobową załogę. Rejsy po Motławie Gdańsk

Pływaj bez uprawnień

Do pływania naszymi łodziami nie potrzeba żadnych patentów ani innych uprawnień.

Fachowa pomoc

Zapewniamy fachowy instruktaż tak w zakresie bezpieczeństwa jak i techniki obsługi Łodzi.
BOOK NOW BOOK NOW